352268RJT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
352268RJT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 68 OHM 5% 3W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Depth :
3.2mm
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Number of Resistors :
1
Power Rating :
3W
Voltage - Rated DC :
250V
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
3522, CGS
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
19 Weeks
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
68Ohms
Power (Watts) :
3W
Termination :
Solder
Case Code (Metric) :
Length :
6.35mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
352268RJT
TE Connectivity AMP Connectors 352268RJT
3522, CGS Series, Thick Film, 68Ohms, 3W, ±5%, -55°C~155°C