340104104B25PS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
340104104B25PS
Manufacturer
C&K
Description
CONN DSUB ADAPTER DB25F DB25M
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
C&K
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Adapters
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
150V
Current Rating (Amps) :
2.5A
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Series :
MDM
Factory Lead Time :
23 Weeks
Housing Color :
Silver
Convert To (Adapter End) :
D-Sub, 25 Pin Female
Number of Rows :
2
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Connector Style :
Connector Saver
Shell Material, Finish :
Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Finish :
Gold
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Convert From (Adapter End) :
D-Sub, 25 Pin Male