30LE24-P4-AZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30LE24-P4-AZ
Manufacturer
Advanced Energy
Description
DC/DC CONVERTER 30000V 3.9W
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Operating Temperature :
10°C ~ 45°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
7.28" L x 3.94" W x 1.50" H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm)
Type :
Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min) :
23V
Applications :
ITE (Commercial)
Package :
Bulk
Height :
38.16 mm
Current - Output (Max) :
130μA
Voltage - Output 2 :
Number of Outputs :
1
Maximum Operating Temperature :
+ 45 C
Voltage - Input (Max) :
30V
Mounting Style :
Chassis Mount
Series :
Ultravolt? LE
Voltage - Output 1 :
30000V
Base Product Number :
30LE24
Efficiency :
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Output 3 :
Minimum Operating Temperature :
+ 10 C
Voltage - Output 4 :
Width :
100 mm
Product :
Non-Isolated / POL
Output Power :
4 W
Standard Number :
Power (Watts) :
3.9W
Product Status :
Active
Length :
184.91 mm