30KPA90CE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA90CE3/TR13
Description
TVS DIODE 90VWM P600
Base Part Number :
30KPA90
Reverse Standoff Voltage :
90V
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V
Voltage - Breakdown (Min) :
94.77V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Bidirectional Channels :
P600
Number of Bidirectional Channels :
1
Contact Plating :
Tin
Peak Pulse Power :
30kW