30KPA90AE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA90AE3/TR13
Description
TVS DIODE 90VWM 146.4VC P600
Voltage - Breakdown (Min) :
100.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
207A
Unidirectional Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
90V
Peak Pulse Power :
30kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146.4V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Base Part Number :
30KPA90
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Tin
Clamping Voltage :
146.4V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Pulse Current :
207A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V