30D107M100EF2A
Mfr.Part #
30D107M100EF2A
Description
CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Packaging :
Bulk
Published :
Max Operating Temperature :
105°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length :
32mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Series :
30D
Capacitance :
100μF
Diameter :
11mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.433Diax1.260L 11.00mmx32.00mm
Datasheets
30D107M100EF2A
Vishay / Sprague 30D107M100EF2A
30D 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.433Diax1.260L 11.00mmx32.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can