30D107G050DF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30D107G050DF5
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 100UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Min Operating Temperature :
-40°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.374Diax1.260L 9.50mmx32.00mm
Voltage - Rated :
50V
Series :
TE
Max Operating Temperature :
105°C
Polarity :
Polar
Packaging :
Bulk
Length :
32.004mm
Mount :
Through Hole
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
100μF
Termination :
Axial
Tolerance :
-10% +75%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Axial, Can
Polarization :
Polar
Life (Hours) :
2000 hours
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
30D107G050DF5
Vishay / Sprague 30D107G050DF5
TE 100μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.374Diax1.260L 9.50mmx32.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can