3094-103KS
Mfr.Part #
3094-103KS
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 10UH 120MA 3.5 OHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Test Frequency :
7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
29MHz
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
120mA
JESD-609 Code :
e0
Material - Core :
Iron
SMD/SMT
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
3.5Ohm Max
Height :
3.56mm
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
Q Factor :
65
Package / Case :
Nonstandard
Packing Method :
TR, 13 INCH
Series :
Height Seated (Max) :
0.133 3.38mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Q @ Freq :
65 @ 7.9MHz
Inductance :
10μH
Published :
Current Rating :
120mA
Depth :
3.38mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
3094-103KS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD