3023-D-E-700P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3023-D-E-700P
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Description
LED DRIVER CC BUCK 32V 700MA
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
Height :
10.922mm
Topology :
Buck
Max Power Dissipation :
22W
Series :
BuckPuck™ 3021/3023
Size / Dimension :
0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.0mmx21.0mmx11.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dimming :
Analog
Width :
21.082mm
Termination :
Wire Leads
Current - Output (Max) :
700mA
Power (Watts) :
22W
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Input (Min) :
7V
Length :
21.082mm
Termination Style :
Wire Leads
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Outputs :
1
Efficiency :
95%
Max Input Voltage :
32V
Feature :
SCP
Voltage - Input (Max) :
32V
Min Input Voltage :
7V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Max Output Current :
700mA
Published :
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output :
32V Max
Type :
Constant Current
Max Operating Temperature :
80°C
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Datasheets
3023-D-E-700P
3023-D-E-700P datasheet pdf and LED Drivers product details from LEDdynamics Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA