2PLB7LB-230
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2PLB7LB-230
Manufacturer
Altech Corporation
Description
PILOT LIGHT LED 22 MM CLEAR 230V
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Lamp Color :
Clear
Voltage :
230V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current :
20mA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Panel Cutout Shape :
Round
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.00mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Size :
28.00mm Dia
Ingress Protection :
IP65, NEMA 4X, 12
Ratings :
AC
Type :
LED
Datasheets
2PLB7LB-230
Introducing Altech Corporation 2PLB7LB-230 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:230V, Type:LED, 2PLB7LB-230 pinout, 2PLB7LB-230 datasheet PDF, 2PLB7LB-230 amp .Beyond Altech Corporation 2PLB7LB-230 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.