2PLB6LB-230
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2PLB6LB-230
Manufacturer
Altech Corporation
Description
PILOT LIGHT LED 22 MM BLUE 230V
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Ingress Protection :
IP65, NEMA 4X, 12
Lamp Color :
Blue
Lens Size :
28.00mm Dia
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage :
230V
Panel Cutout Shape :
Round
Ratings :
AC
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.00mm)
Type :
LED
Lens Style :
Round with Flat Top
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current :
20mA
Datasheets
2PLB6LB-230
Introducing Altech Corporation 2PLB6LB-230 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:230V, Type:LED, 2PLB6LB-230 pinout, 2PLB6LB-230 datasheet PDF, 2PLB6LB-230 amp .Beyond Altech Corporation 2PLB6LB-230 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.