2PLB4LB-012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2PLB4LB-012
Manufacturer
Altech Corporation
Description
PILOT LIGHT LED 22 MM RED 12V
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.00mm)
Ratings :
AC/DC
Factory Lead Time :
10 Weeks
Ingress Protection :
IP65, NEMA 4X, 12
Lamp Color :
Red
Voltage :
12V
Panel Cutout Shape :
Round
Current :
20mA
Type :
LED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Size :
28.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2PLB4LB-012
Introducing Altech Corporation 2PLB4LB-012 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:LED, 2PLB4LB-012 pinout, 2PLB4LB-012 datasheet PDF, 2PLB4LB-012 amp .Beyond Altech Corporation 2PLB4LB-012 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.