2GK231-63
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2GK231-63
Manufacturer
Carling Technologies
Description
SWITCH TOGGLE
Manufacturer :
Carling Technologies
Product Category :
Actuator Type :
Standard Round
Current Rating (Amps) :
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Series :
G
Mounting Type :
Panel Mount
Ingress Protection :
Package :
Bulk
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.70mm Dia
Illumination Voltage (Nominal) :
Bushing Thread :
Actuator Length :
14.28mm