2DM150606CM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2DM150606CM
Manufacturer
Tamura
Package / Case
34-DIP Module, 31 Leads
Datasheet
Download
Description
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 0502
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Gate Drivers
Operating Temperature :
-30°C~85°C TA
Interface IC Type :
BUFFER OR INVERTER BASED PERIPHERAL DRIVER
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V 2V
Gate Type :
IGBT
Factory Lead Time :
24 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Channel Type :
Independent
Package / Case :
34-DIP Module, 31 Leads
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
15V~24V