28R0898-200
Mfr.Part #
28R0898-200
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
200
Datasheet
Download
Description
FERRITE CORE 127 OHM SOLID
Impedance @ Frequency :
127Ohm @ 100MHz
Packaging :
Tray
Package / Case :
200
Series :
28
Impedance :
127Ohm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Weight :
3.946254g
Test Frequency :
100MHz
Diameter - Inner :
0.736 W x 0.028 H (18.70mm x 0.70mm)
Shielding :
Unshielded
Color :
White
Min Operating Temperature :
-40°C
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
Axial
Width :
16mm
Length :
0.630 16.00mm
Frequency :
1GHz
Max Operating Temperature :
125°C
Outer Dimension :
0.898 W x 0.110 H (22.80mm x 2.80mm)
Depth :
16mm
Height :
2.8mm
Datasheets
28R0898-200
Laird - Performance Materials 28R0898-200
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM