25MU335KC14532
Mfr.Part #
25MU335KC14532
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 25VDC 1812
Stock
733
In Stock :
733
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5 (48 Hours)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Dielectric Material :
Acrylic, Metallized
Capacitance :
3.3μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
DC Link, DC Filtering
Series :
PMLCAP®, MU
Termination :
Solder Pads
Datasheets
25MU335KC14532
Rubycon 25MU335KC14532
PMLCAP MU 1812 4532Metric Film Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm ±10% 3.3muF 25V