251R15S430FV4E
Mfr.Part #
251R15S430FV4E
Description
CAP CER 43PF 250V NP0 0805
Width :
1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
250V
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
43pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2.03mm
Tolerance :
±1%
Height :
1.27mm
Depth :
1.27mm
Thickness :
1.1684mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Datasheets
251R15S430FV4E
Johanson Technology 251R15S430FV4E
S 43pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
251R15S430FV4E Overview
A program's size/dimension is 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 250V, it is capable of operating.
251R15S430FV4E Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V