251R15S3R9CV4E
Mfr.Part #
251R15S3R9CV4E
Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805
Published :
Depth :
1.27mm
Height :
1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.1684mm
Voltage - Rated DC :
250V
Width :
1.27mm
Capacitance :
3.9pF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.25pF
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
251R15S3R9CV4E
Johanson Technology 251R15S3R9CV4E
S 3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)