251R15S330FV4E
Mfr.Part #
251R15S330FV4E
Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Capacitance :
33pF
Thickness :
1.1684mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Width :
1.27mm
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Depth :
1.27mm
Height :
1.1684mm
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Length :
2.032mm
Published :
Datasheets
251R15S330FV4E
Johanson Technology 251R15S330FV4E
S 33pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
251R15S330FV4E Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 250V, it can be operated with a voltage of rated DC.
251R15S330FV4E Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V