251R15S1R6BV4E
Mfr.Part #
251R15S1R6BV4E
Description
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805
Tolerance :
±0.1pF
Height :
1.27mm
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Thickness :
1.1684mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2.032mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
1.6pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.27mm
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
251R15S1R6BV4E
Johanson Technology 251R15S1R6BV4E
S 1.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)