251R15S1R4AV4E
Mfr.Part #
251R15S1R4AV4E
Description
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Capacitance :
1.4pF
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
251R15S1R4AV4E
Johanson Technology 251R15S1R4AV4E
S 1.4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)