251R15S130JV4E
Mfr.Part #
251R15S130JV4E
Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0805
Thickness :
1.1684mm
Voltage - Rated DC :
250V
Max Operating Temperature :
125°C
8 Weeks
Depth :
1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Length :
2.03mm
Capacitance :
13pF
Height :
1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.27mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Datasheets
251R15S130JV4E
Johanson Technology 251R15S130JV4E
S 13pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)