251R15S120KV4E
Mfr.Part #
251R15S120KV4E
Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0805
Ceramic Capacitors
Weight :
5.499807mg
Thickness :
1.1684mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
12pF
Depth :
1.27mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Length :
2.03mm
Voltage - Rated DC :
250V
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Voltage - Rated :
250V
Width :
1.27mm
Height :
1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
251R15S120KV4E
Johanson Technology 251R15S120KV4E
S 12pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)