2450DP39H5500E
Mfr.Part #
2450DP39H5500E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
1008 (2520 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF DIPLEXER 2.45GHZ/5.5GHZ 1008
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Multiplexers
Return Loss (Low Band / High Band) :
-9.5dB / -9.5dB
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
1008 (2520 Metric), 6 PC Pad
Frequency :
5.5GHz
Insertion Loss (dB) :
1 dB
Impedance :
50Ohm
Termination :
SMD/SMT
High Band Attenuation (min / max dB) :
25.00dB / -
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Diplexer
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Bands (Low / High) :
2.4GHz~2.5GHz / 5.15GHz~5.85GHz
Composition :
Ceramic
Max Operating Temperature :
85°C
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C