2450DP15N5500E
Mfr.Part #
2450DP15N5500E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF DIPLEXER 2.45GHZ/5.5GHZ 0805
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Multiplexers
Return Loss (Low Band / High Band) :
-9.5dB / -9.5dB
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Surface Mount
High Band Attenuation (min / max dB) :
25.00dB / -
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Low Band Attenuation (min / max dB) :
18.00dB / -
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Bands (Low / High) :
2.4GHz~2.5GHz / 5.15GHz~5.85GHz
Max Operating Temperature :
85°C
Type :
Diplexer
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss (dB) :
1.2 dB
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Frequency :
5.5GHz