2450BL15K050E
Mfr.Part #
2450BL15K050E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 50/50 0805
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Balun
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Return Loss-Min :
9.5dB
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
2.45GHz
Insertion Loss (dB) :
1.2 dB
Impedance :
50Ohm
Termination :
SMD/SMT
Published :
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 50Ohm
REACH SVHC :
No SVHC
Composition :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Insertion Loss (Max) :
1.2dB
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz