2450AT45A100E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2450AT45A100E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Antennas
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
RF/Microwave Device Type :
ANTENNA-OTHER
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Gain :
2.2DBI
Construction :
COMPONENT
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz
Bandwidth :
100MHz
REACH SVHC :
No SVHC
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
11 Weeks
Frequency :
2.45GHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Surface Mount
Termination :
Solder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2mm
Published :
Return Loss :
-9.5dB
Impedance :
50Ohm
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Max Operating Temperature :
125°C
Antenna Type :
Chip
Number of Bands :
1
Number of Pins :
2
Composition :
Ceramic
Max Power Dissipation :
3W
Power Rating :
3W
Length :
9.5mm
Height :
1.3mm
Datasheets
2450AT45A100E
Introducing RF Antennas Johanson Technology 2450AT45A100E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Gain:2.2DBI, Bandwidth:100MHz, Number of Pins:2, 2450AT45A100E pinout, 2450AT45A100E datasheet PDF, 2450AT45A100E amp .Beyond RF Antennas Johanson Technology 2450AT45A100E ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Johanson Technology 2450AT45A100E
1 Bands Chip UHF 2GHz~3GHz Surface Mount Solder 2.4GHz 2.2dBi Tape & Reel (TR)
2450AT45A100E Overview
The Surface Mount allows it to be used for RF Antennas in general.Tape & Reel (TR) solid enclosure protects the RF modulator.In most RF ic designs, it is qualified as a Surface Mount.You can find the functions of the 2 pins in the RF modulator.As determined by test statistics, the RF Antennas would operate at -40°C.Temperatures over 125°C should not be allowed for the RF Antennas to operate.
2450AT45A100E Features
With Surface Mount
2 pins
Above 125°C degrees Celsius