2450AD18A7250E
Mfr.Part #
2450AD18A7250E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
BT/WIFI AND UWB MINI ANTENNA, SI
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Antennas
VSWR :
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
Power - Max :
3 W
Gain :
3dBi, 5.5dBi
Features :
Termination :
Solder
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.48GHz, 6GHz ~ 8.5GHz
Frequency (Center/Band) :
2.44GHz, 7.25GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Number of Bands :
2
Package :
Digi-Reel?
Series :
Return Loss :
6.5dB
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max) :
0.020" (0.50mm)
Ingress Protection :
Applications :
Bluetooth, UWB, Wi-Fi
Antenna Type :
Chip
Datasheets
2450AD18A7250E
2 Bands Chip UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) Surface Mount Solder 2.44GHz, 7.25GHz 3dBi, 5.5dBi 0.020" (0.50mm) Bluetooth, UWB, Wi-Fi