2450AD18A6050E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2450AD18A6050E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
ANT2.45 / 6.05 GHZ BT/WIFI
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Antennas
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.85GHz, 5.85GHz ~ 7.2GHz
Number of Bands :
3
Return Loss :
6dB, 5dB, 5dB
RoHS :
Details
Gain :
2dBi, 1.5dBi, 2.7dBi
Subcategory :
Antennas
Johanson
Power - Max :
3 W
Product Type :
2.4GHz Antenna - 2.4GHz, 5GHz, Bluetooth, WiFi, WLAN, Zigbee
Product Category :
Antennas
Package :
Cut Tape (CT)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Antenna Type :
Chip
Height (Max) :
0.024" (0.60mm)
Series :
Mounting Type :
Surface Mount
VSWR :
Packaging :
Cut Tape
Brand :
Frequency (Center/Band) :
2.45GHz, 5.375GHz, 6.525GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
Ingress Protection :
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi6E
Features :
Datasheets
2450AD18A6050E
Johanson Technology 2450AD18A6050E
3 Bands Chip UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) Surface Mount Solder 2.45GHz, 5.375GHz, 6.525GHz 2dBi, 1.5dBi, 2.7dBi Cut Tape 0.024" (0.60mm) Bluetooth, Wi-Fi6E