24-CBSF-1.5X2.0
Mfr.Part #
24-CBSF-1.5X2.0
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 1.5" X 2" THROUGH HOLE
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Series :
20-CBS
Length - Overall :
2.000 50.80mm
Ventilation :
Non-Vented
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Shield, 2-Piece
Factory Lead Time :
4 Weeks
Height - Overall :
0.200 5.08mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width - Overall :
1.500 38.10mm
Datasheets
24-CBSF-1.5X2.0
Shield, 2-Piece 0.200 5.08mm 1.500 38.10mm Through Hole 2.000 50.80mm Non-Vented 20-CBS
24-CBSF-1.5X2.0 Overview
24-CBSF-1.5X2.0 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
20-CBS
24-CBSF-1.5X2.0 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
24-CBSF-1.5X2.0 RF Shields applications.
  • Electric and magnetic transmissions
  • Computer
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC