2225WC472KATME
Mfr.Part #
2225WC472KATME
Description
CAP CER 4700PF 2.5KV X7R 2225
Surface Mount
Size Code :
Case Code (Imperial) :
Thickness :
2.54mm
ECCN Code :
EAR99
Custom Capabilities :
Uncoated/ Epoxy Coated N , L, J Leads
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Depth :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.54mm
Size / Dimension :
0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
Voltage - Rated DC :
2.5kV
TR, 7 INCH
Length :
5.72mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4700pF
Datasheets
2225WC472KATME
KYOCERA AVX 2225WC472KATME
4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225WC472KATME Overview
Programs on this device are of 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 2.5kV Volts DC - Rated DC.
2225WC472KATME Features
a size/dimension of 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2.5kV