2225SC103MAT1A\SB
Mfr.Part #
2225SC103MAT1A\SB
Description
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2225
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225SC103MAT1A\SB
KYOCERA AVX 2225SC103MAT1A\SB
10000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225SC103MAT1A\SB Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
2225SC103MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm