2225E154K251KHT
Mfr.Part #
2225E154K251KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 0.15UF 250V 2225
Manufacturer :
Knowles Precision
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.15μF
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
2225 (5763 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
2225E154K251KHT
Knowles Precision 2225E154K251KHT
0.15μF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225E154K251KHT Overview
A program's size/dimension is 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm for this device.
2225E154K251KHT Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm