2225E124K251KHT
Mfr.Part #
2225E124K251KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 0.12UF 250V 2225
Manufacturer :
Knowles Precision
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Capacitance :
0.12μF
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
2225E124K251KHT
Knowles Precision 2225E124K251KHT
0.12μF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225E124K251KHT Overview
Ceramic capacitor is 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm in size/dimension for this device.
2225E124K251KHT Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm