2225D153J101KHT
Mfr.Part #
2225D153J101KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 0.015UF 100V C0G 2225
Manufacturer :
Knowles Precision
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.015µF
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225D153J101KHT
Knowles Precision 2225D153J101KHT
0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225D153J101KHT Overview
A program's size/dimension is 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225D153J101KHT Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm