2225AC473MAT3A\SB
Mfr.Part #
2225AC473MAT3A\SB
Description
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 2225
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
Capacitance :
0.047µF
Datasheets
2225AC473MAT3A\SB
KYOCERA AVX 2225AC473MAT3A\SB
0.047μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225AC473MAT3A\SB Overview
A 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
2225AC473MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm