22201C475KAT4A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
22201C475KAT4A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height :
2.79mm
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Negative Tolerance :
10%
Length :
5.7mm
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
X7R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Package / Case :
Capacitance :
4.7μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
5mm