1C10Z5U103M100R
Mfr.Part #
1C10Z5U103M100R
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Min Operating Temperature :
10°C
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Temperature Coefficient :
Z5U
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
10°C~85°C
Dielectric :
Z5U
Lead Pitch :
2.54mm
Datasheets
1C10Z5U103M100R
Vishay 1C10Z5U103M100R
Monolythic®, 1C10 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm 10°C~85°C Through Hole Radial