1C10X7R333K100B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1C10X7R333K100B
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
Radial
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Dielectric :
X7R
Lead Pitch :
2.54mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Termination :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Radiation Hardening :
No
Width :
5.08mm
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Pins :
2
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
3.175mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Monolythic®, 1C10
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
3.175mm
Lead Diameter :
508 µm
Capacitance :
0.033µF
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1C10X7R333K100B
Vishay 1C10X7R333K100B
Monolythic®, 1C10 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial