1C10C0G332J050B
Mfr.Part #
1C10C0G332J050B
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Pitch :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Datasheets
1C10C0G332J050B
Vishay 1C10C0G332J050B
Monolythic®, 1C10 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial
1C10C0G332J050B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 2.54mm.
1C10C0G332J050B Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm