1825Y2K00121KCR
Mfr.Part #
1825Y2K00121KCR
Description
CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1825Y2K00121KCR
Knowles Syfer 1825Y2K00121KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±10% 120pF