1825Y2500272FCR
Mfr.Part #
1825Y2500272FCR
Description
CAP CER 2700PF 250V C0G/NP0 1825
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1825Y2500272FCR
Knowles Syfer 1825Y2500272FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 2700pF