1825Y0630271GCR
Mfr.Part #
1825Y0630271GCR
Description
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
270pF
Datasheets
1825Y0630271GCR
Knowles Syfer 1825Y0630271GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±2% 270pF