1825Y0630181KCR
Mfr.Part #
1825Y0630181KCR
Description
CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y0630181KCR
Knowles Syfer 1825Y0630181KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 180pF