1825Y0630152FCR
Mfr.Part #
1825Y0630152FCR
Description
CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Soft Termination
Published :
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
1825Y0630152FCR
Knowles Syfer 1825Y0630152FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 1500pF