1825Y0630120KCR
Mfr.Part #
1825Y0630120KCR
Description
CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 1825
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y0630120KCR
Knowles Syfer 1825Y0630120KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 12pF