1825Y0500154KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y0500154KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 50V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.15μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1825Y0500154KCR
Knowles Syfer 1825Y0500154KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 0.15muF