1825SC472KAT1A\SB
Mfr.Part #
1825SC472KAT1A\SB
Description
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Datasheets
1825SC472KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1825SC472KAT1A\SB
4700pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825SC472KAT1A\SB Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
1825SC472KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm