1825SA102KAT1A
Mfr.Part #
1825SA102KAT1A
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1825
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Feature :
High Voltage
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Length :
6.3mm
Thickness :
2.54mm
Height :
2.54mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
Depth :
6.4mm
Published :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
1.5kV
Capacitance :
1000pF
Width :
4.6mm
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825SA102KAT1A
KYOCERA AVX 1825SA102KAT1A
1000pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825SA102KAT1A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 1.5kV.
1825SA102KAT1A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1.5kV