1825HC681KAT3A
Mfr.Part #
1825HC681KAT3A
Description
CAP CER 680PF 3KV X7R 1825
Ceramic Capacitors
Number of Pins :
2
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.54mm
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
6.4mm
Pbfree Code :
yes
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
Case Code (Metric) :
Thickness :
2.54mm
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
3kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Capacitance :
680pF
Length :
4.5mm